بررسی جدیدترین قیمت رابیتس، سیم آرماتوربندی و اسپیسر در شهر مفتول

قیمت رابیتس

قیمت رابیتس

رابیتس، یکی از پر فروش ترین محصولات فلزی شهر مفتول است که کاربرد گسترده ای در صنعت ساختمان‌سازی به منظور کارهای تزئینی دارد. برای تولید رابیتس از ورق فولادی استفاده می شود و همچنین این محصول به صورت مشبک تولید می گردد. در حقیقت برای ساخت رابیتس ورق گالوانیزه در طول مراحل مشخصی تحت کشش عرضی و پرس قرار می گیرد. این محصول دارای کاربرد های گوناگونی است. به عنوان مثال در سقف کاذب، گچ‌کاری، گچ‌بری، پوشاندن بتن سیمانی، ترمیم ترک‌های ساختمانی و… از رابیتس استفاده می‌شود. رابیتس در انواع متنوعی تولید و به بازار عرضه می شود که رایج‌ترین آن رابیتس 9، 11 و 13 ستون است.

قیمت سیم آرماتوربندی

رابیتس علاوه بر ساختمان‌سازی و کارهای تزئینی، در بتن‌ریزی ساختمان نیز کاربرد دارد. به عنوان مثال در مرحله فوندانسیون و بتن‌ریزی‌های حجیم برای افزایش استحکام از آن استفاده می‌شود. به واسطه استفاده از رابیتس در بتن‌ریزی سرعت اجرای بالا، استحکام بالا، امکان ایجاد طرح دلخواه مشتری و… حاصل می‌شود. در ساختمان‌سازی نیز به منظور رابیتس‌کاری دیوار، سقف کاذب، نمای ساختمان، ترمیم ترک‌های ایجاد شده و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. عوامل موثر بر قیمت رابیتس بر طبق موارد زیر است:

  • تعداد ستون‌های رابیتس

  • وزن رابیتس

  • کارخانه تولیدکننده

  • ابعاد رابیتس

  • قیمت مواد اولیه و ورق گالوانیزه

قیمت اسپیسر

اسپیسر یکی از قطعات پر کاربرد مورد استفاده در ساختمان‌سازی است، در واقع این محصول به منظور ایجاد فاصله بین دو میلگرد کاربرد دارد. انواع متنوعی از اسپیسر تولید می شود که هر یک مناسب استفاده در کاربرد های بخصوصی هستند. در واقع باید گفت اسپیسر تنها فاصله‌انداز نیست. بلکه این محصول قادر است نوعی پوشش روی میلگرد ایجاد کند و به این طریق از زنگ‌زدگی آن جلوگیری کند. مانند سازه هایی چون دال و دیوار که از اسپیسر به عنوان پوشش بر روی میلگرد استفاده می‌شود. از اسپیسر ها علاوه بر ساختمان سازی سدسازی و تونل‌سازی نیز استفاده می شود. به طور کلی اسپیسر ها افزایش سرعت و کیفیت را به همراه خواهند داشت. همانطور که حتما می دانید میلگرد ها وقتی در مجاورت هوا و رطوبت قرار می‌گیرد، به مرور زمان دچار خوردگی و یا سولفاته شدن خواهند شد. و این موضوع عملکرد آن ها را بسیار تحت تاثیر قرار خواهد داد. به همین دلیل استفاده از اسپیسر توصیه می شود تا از بروز چنین مشکلی جلوگیری گردد. موضوع پر اهمیت دیگر جلوگیری از جابه‌جایی میلگرد است. به طور کلی میلگرد ممکن است در شبکه خود جابه‌جا شود. اما چنانچه از اسپیسر استفاده شود، میلگرد به خوبی در جای خود نگهداری می‌شود و در نهایت جابجا نخواهد شد. این موضوع در دوام میلگرد و تاثیر بسزایی دارد. اسپیسر ها در انواع بسیار متنوعی تولید و به بازار عرضه می شوند که از جمله مهم ترین آن ها شامل اسپیسر بتنی، فلزی، پلاستیکی و… است. برای خرید انواع محصولات مفتولی دیگر، انواع توری، افزودنی بتن و….  و همچنین استعلام قیمت اسپیسر با شماره 37556-021 در ارتباط باشید و یا به وب سایت شهر مفتول به آدرس https://shahrmaftool.com/ مراجعه کنید.

قیمت اسپیسر

قیمت سیم آرماتوربندی

یکی دیگر از محصولات مفتولی مهمی که در این بخش قصد داریم به شما معرفی کنیم، سیم آرماتوربندی است. این محصول در واقع نوعی مفتول سیاه است که در صنعت ساختمان سازی کاربرد بسیار زیادی دارد. به گونه ای که در صنعت ساختمان سازی برای اتصال میلگردهای افقی و عمودی در کنار یکدیگر، از سیم آرماتوربندی یا همان مفتول سیاه استفاده می شود. این محصول مفتولی در سایزهای ۱.۵ تا ۴ میلی‌متر تولید می شود. که در میان سایز های مختلف این محصول پر کاربردترین آن سیم مفتول ۱.۵ است. البته لازم است بدانید که هر یک از ضخامت های مختلف این محصول دارای کاربرد بخصوصی هستند. که مهم ترین گریدهای سیم آرماتوربندی شامل مفتول ۱.۵میلی‌متر، ۲.۵ میلی‌متر ۳ میلی‌متر و ۴ میلی۲متر است. همانطور که پیش تر نیز به این موضوع اشاره شد کاربرد اصلی سیم آرماتوربندی در حوزه ساختمان‌سازی است. می دانید که بتن دارای مقاومت فشاری مطلوبی بوده، ولی مقاومت کششی آن بسیار پایین است. به همین دلیل با هدف افزایش و جبران این ضعف، از میلگرد یا خاموت استفاده می شود. میلگرد که در این بخش با نام آرماتور شناخته می شود، توسط سیم آرماتوربندی به هم متصل می گردد تا محکم شده و تکان نخورد. با مطاله مطالب فوق می توان به این نتیجه رسید که قیمت میلگرد نقش بسیار تعیین کننده ای در قیمت نهایی مفتول سیاه یا سیم آرماتوربندی خواهد داشت. البته این موضوع را نیز باید در نظر داشت که فاکتور های دیگری نظیر روش تولید  نیز در تعیین قیمت سیم آرماتوربندی تاثیر گذار هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *