آنچه باید در مورد نصب و نگهداری از دستگاه پکیج خود بدانید

نصب و نگهداری از دستگاه پکیج

یکی از پرکاربردترین وسایل گرمایشی در هر خانه ای پکیج  است. پکیج‌ها برای  تامین آب گرم برای رادیاتورها و همچنین آب مصرفی در کل ساختمان با تنظیم دمای دلخواه آب به کار  می‌روند. قطعات به کار رفته در دستگاه پکیج ممکن است در اثر سختی موجود در آب شهری دچار رسوب شده یا به دلیل نقص در قطعات دیگر به صورت ناگهانی خراب شود به همین علت سرویسکاری و تعمیر پکیج  امری ضروری است. بنابراین در حین نصب و اسنفاده جهت بهبود عملکرد و افزایش طول عمر باید نکات نگهداری و سرویسکاری دستگاه را رعایت نمود. ما در این مقاله در ابتدا از آنچه که باید در هنگام نصب دستگاه رعایت شود گفته‌ایم و سپس نکات لازم در نگهداری از دستگاه را بیان کرده‌ایم.

اصول نگهداری دستگاه در هنگام نصب

 نصب و نگهداری از دستگاه پکیج

بررسی میزان سختی آب ساختمان

آب شهری دارای مقداری سختی است که سبب رسوبگیری لوله و اتصالات پکیج میگردد. بنابراین در دوره های کوتاه مدت به منظور حفاظت دستگاه باید اقدام به رسوب گیری نمایید.

بررسی شرایط عبور هوا در هنگام نصب

پکیج باید در محلی نصب شود که هوا در اطراف آن به اندازه کافی در جریان باشد. معمولا در تراس نصب می کنند یا برای گردش هوا حتما از دودکش استفاده می کنند.

استحکام محل نصب :

پکیج را باید در محلی ثابت و ایمن نصب نمود، تا دچار آسیب فیزیکی نشود.

نصب پکیج دارای مراحل و نکات ایمنی مهمی است که بهتر است توسط سرویسکار مجاز نصب شود.در صورتی که خودتان اقدام به نصب می نمایید این موارد را حتما کنترل کنید :

1.شستشوی لوله ها قبل از نصب

2.چکاپ لوله کشی گاز از نظر ایمنی

3.هواگیری رادیاتور

4.ارتفاع دودکش مناسب باید باشد

5.شیر قطع و وصل جریان آب برای ورودبه پکیج در محل مناسب باشد.

بهتر است برای نصب سریع و ایمن از نمایندگی های مجاز پکیج کمک بگیرید تا سرویسکاران مجاز دستگاه پکیج را به طور صحیح نصب نمایند. فیکس البرز نمایندگی پکیج گلدیران در کرج یکی از مراکز ارائه دهنده خدمات نصب و تعمیر پکیج‌های گلدیران و سایر پکیج‌های داخلی و یا خارجی می‌باشد که برای نصب، تعمیر و یا سرویس پکیج خود می‌توانید ازخدمات این مرکز کمک بگیرید.

نحوه نگهداری پکیج  در حین استفاده

دستگاه‌های پکیج بعد از مدتی ممکن است دچار اختلال در عملکرد و یا  نقص فنی شوند. انواع پکیج با برندهای مختلف احتمالا دچار ایرادات مختلفی می شوند زیرا قطعات و سیستم پکیج ها ممکن است گاهی با هم فرق کند. ما در اینجا برای نگهداری و تعمیر پکیج به برخی نکات لازم اشاره کرده‌ایم. برای عملکرد بهتر پکیج مجموعه ای از اقدامات فنی  را در زمان استفاده به صورت دوره ای جهت سرویس کردن پکیج منزل انجام دهید.

1.بررسی دودکش پکیج

برای عملکرد مناسب دستگاه باید از سلامت دودکش اطمینان داشته باشید.حتما از کلاهک های ایمن استفاده نمایید. مسیر داخلی دودکش را بررسی کنید تا گرفتگی در لوله ایجاد نشده باشد.

2.تنظیم و کنترل فشار پکیج

فشار پکیج باید به صورت روزانه بررسی شود. فشار استاندارد  در پکیج‌های مدل دیواری یک الی یک‌ونیم بار است. نوسانات فشار نشان دهنده نشتی در سیستم است یا احتمالا در منبع انبساط مشکلی ایجاد شده است. اگر فشار پکیج بیش از حد استاندارد باشد باید با باز کردن شیر هواگیری اقدام به کاهش فشار نمود.

چکاپ و کنترل صافی یا فیلترهای آب

دستگاه پکیج تعدادی صافی یا فیلتر دارد که ممکن است بر اثر تجمع شن و ماسه داخل آب دچار گرفتگی و انسداد شود. هر سه ماه یکبار باید فیلترها را کنترل نمود.

استفاده از محافظ برق سالم و استاندارد

برای جلوگیری از اثرات نوسان برق در پکیج از محافظ برق استفاده کنید تا اختلالات الکتریکی به دستگاه آسیب نزند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *