معرفی مناسب ترین لباس ها برای آقایان کارمند

معرفی مناسب ترین لباس ها برای آقایان کارمند

شما برای حضور در محل کار بسته به نوع فرهنگ و سیاست‌ فضایی که در آن فعالیت می‌کنید، می‌توانید استایل‌های گوناگونی برای خودتان ایجاد کنید. اما بسیار مهم است این موضوع را درک کنید که برای حضور در محل کار چه لباسی بپوشید تا استایل شما ظاهری شیک‌تر و حرفه‌ای‌تر داشته باشد. برای داشتن استایل اسمارت کژوال هم یک ژاکت را با کراوات و یک پیراهن یقه دکمه دار استایل اسلیم فیت ست کنید.

به‌علاوه نمی‌توانیم این حقیقت را نادیده بگیریم که به‌طور مردم پیش از آنکه به حرف‌های شما گوش بدهند، شما را براساس تیپ و استایل ظاهریتان قضاوت می‌کنند. پس با توجه به این موضوع باید بگوییم که درحال حاضر لباس نقش مهمی در زندگی روزمره ما ایفا می‌کند.

در زمان لباس پوشیدن برای حضور در محل کار به چه نکاتی باید توجه کنید؟

اولین نکته به کار شما بستگی دارد که آیا لباس فرم مخصوصی دارد یا خیر. چون درصورتی که پاسخ شما منفی باشد، گزینه‌های بسیار پیش روی‌ شما قرار دارد که برای حضور در محل کار خود می‌توانید هریک از آن‌ها را امتحان کنید. نکته بعدی که قبل از لباس پوشیدن برای حضور در محل کار باید به آن توجه کنید دانستن مشخصات ظاهری نظیر رنگ پوست و مو و نوع استایل بدن‌تان است.

چون انجام چنین کاری به شما کمک می‌کند تا لباس با رنگی انتخاب کنید که تناسب بیشتری با رنگ پوست شما دارد. به‌علاوه هر سازمان و شرکتی از کارمندان خود انتظار دارد که به بهترین شکل ممکن لباس بپوشند. پس حتما به این نکته هم توجه کنید.

البته پوشیدن لباس مناسب هرگز به معنی این نیست که شما برای حضور در محل کار خود حتما یک ست کت و شلوار رسمی به تن کنید. چرا که پوشیدن یک پیراهن سفید اتوکشیده همراه با یک شلوار تیره رنگ می‌تواند همان ظاهر شیک و حرفه‌ای را هم برای شما ایجاد کند.

چه لباس هایی برای آقایان کارمند مناسب است؟

در ابتدا خوب است که بدانید به عنوان یک اصل مهم همیشه برای حضور در محل کار خود از پوشیدن لباس‌های کژوال و روزانه پرهیز کنید. حتی اگر اجازه انجام چنین کاری به شما داده شده است. چون پوشیدن چنین لباس‌هایی در محل کار به ظاهر حرفه‌ای شما آسیب وارد می‌کند.

براساس تحقیقات انجام شده در سالیان اخیر خوب است که آقایان برای حضور در محل کار چهار نوع استایل را برای خودشان انتخاب و براساس هریک از آن‌ها لباس‌های خود را با یکدیگر ست کنند. در واقع این چهار نوع استایل مناسب ترین لباس ها برای آقایان کارمند به حساب می‌آیند. این چهار استایل عبارتند از :

۱- رسمی

۲- حرفه‌ای

۳- کژوال یا نیمه رسمی

۴- اسمارت کژوال

پس با توجه به موارد بالا اگر می‌خواهید برای حضور در محل کارتان استایلی رسمی داشته باشید، خوب است که یک کت و شلوار تیره رنگ را با یک کراوات ست کنید یا همراه یک کت و شلوار مشکی رنگ یک پیراهن دکمه دار روشن به تن کنید.

اما اگر می‌خواهید استایل شیک و رسمی شما ظاهر حرفه‌ای‌تری داشته باشد، باید کت و شلوار خود را با یک کراوات خاکستری تیره یا سرمه‌ای ست کنید. البته توجه کنید که در این استایل کراوات شما بدون طرح باشد.

برای داشتن استایل کژوال هم کافی است که همراه با انواع شلوارها یا شلوارهای غیررسمی خودتان یک کت اسپرت به تن کنید.

سخن پایانی

در آخر باید بگوییم آنچه که شما به تن می‌کنید، همان چیزی است که می‌خواهید به آن شکل دیده شوید؛ بنابراین چه خوب است با پوشیدن لباس‌هایی مناسب حتی با فعالیت در زمینه‌های مختلف، ظاهری شیک و در عین حال حرفه‌ای داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *