چگونه سایتم را در عرض یک ماه زیر و رو کنم؟

چگونه سایتم را در عرض یک ماه زیر و رو کنم؟

چگونه سایتم را در عرض یک ماه زیر و رو کنم؟ اگر به دنبال افزایش بازدید سایت در گوگل هستید و به این فکر می کنید که چگونه بازدید سایت را افزایش دهیم، باید بگوییم که اگر بتوانید روش های زیر را به درستی پیاده سازی کنید، آنگاه نتایج شگفت انگیری انتظار شما را می کشد. ادمین سایت به معنای مدیر سایت است. در فضای مجازی احتمالاً بارها نام ادمین را شنیده‌اید. در این فضاها ادمین به شخصی گفته می‌شود که وظیفه‌ی مدیریت آن گروه، کانال یا صفحه را برعهده دارد.

چگونه سایتم را در عرض یک ماه زیر و رو کنم؟

بهینه سازی محتوای سایت براساس کلمات کلیدی طولانی

از آنجایی که این کلمات خاص می باشند شانس بیشتری برای رتبه گرفتن دارند؛ زیرا هنوز رقبای زیادی سمت آن ها نرفته اند. نه تنها رتبه گرفتن در کلمات کلیدی بلند و مرتبط ساده تر است، بلکه امکان حدس زدن قصد جستجوکننده هم راحت تر خواهد بود.

با اینکه امکان دارد زمان تحقیق کلمات کلیدی به کلمات کوتاه برسیم و بخواهیم روی آن ها کار کنیم، اما نباید از کلمات کلیدی بلند هم غافل شویم. این کلمات خاص قادر هستند ورودی خوبی برای ما داشته باشند و در افزایش بازدید سایت کمک کنند.

بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو

ترفند اصلی برای افزایش بازدید سایت در این قسمت این بوده که اول بتوانید پی ریزی قدرتمندی از کلمات کلیدی مرتبط داشته باشید. نکته مهم دیگر این بوده که باید تا می توانید از مزایا و ظرفیت های بلاگ خود در فروشگاه آنلاین تان بهره ببرید؛ زیرا روی افزایش بازدید جستجوی گوگل به صورت ارگانیک تاثیر خیلی زیادی دارد.

در ابتدا روی کلمات کلیدی متمرکز شوید که حجم جستجوی آن ها کمتر از 10 هزار جستجو در ماه باشد. بعد از اینکه چند ماه از راه اندازی بلاگ تان گذشت و صفحات محصول خود را بهینه سازی کردید، می توانید روی کلمات کلیدی متمرکز شوید که حجم جستجوی بیشتری دارند.

در همان شروع کار برای افزایش بازدید سایت، باید تمرکزتان روی پیدا کردن کلمات کلیدی باشد که نشان دهنده محتوای بلاگ شماست. معمولا تمرکز شما باید روی انتخاب یک یا دو کلمه کلیدی برای هرکدام از صفحات سایت تان باشد. ضمن اینکه می توانید از ابزارهای SEO و ابزارهای پیداکردن کلمات کلیدی برای پیدا کردن کلمات مرتبط کمک بگیرید.

مدیریت تیم تولید محتوا

هر وب سایتی بعد از راه اندازی نیازمند به محتوای مناسبی است. در واقع تولید محتوای مناسب جزء کلیدی‌ترین کارهای هر وب سایتی است که می‌تواند بر تعداد بازدید و رتبه بندی سایت اثر بسزایی بگذارد. بنابراین تیم تولید محتوا وب سایت باید با نحوه‌ی صحیح تولید محتوا به طور کامل آشنا باشند. در این میان وظیفه‌ی یک ادمین سایت کنترل محتویات تولید شده و آموزش دادن نحوه‌ی درست تولید و انتشار محتوا است.

انتشار محتوای اختصاصی روی سایت

راه اندزای بلاگ، برگزاری دوره رایگان، انتشار فایل های ارائه، برگزاری وبینار و انتشار دیگر محتوای مرتبط در سایت کمک زیادی به شما خواهد کرد. اگر بتوانید طبق برنامه پیش بروید و محتوای خود را به صورت اختصاصی منتشر کنید، کاربران علتی برای بازگشت به سایت شما خواهند داشت.

اضافه کردن محتوا یا محصول روی سایت به صورت روزانه

از آنجایی که یکی از عوامل مهم گوگل برای رتبه بندی میزان تازه بودن محتواست، بنابراین به روزرسانی دائمی محتوای سایت به صورت روزانه می تواند خیلی مفید باشد. این کار نه تنها برای سئو خیلی خوب است، بلکه علتی برای بازگشت و بازدید دوباره کاربران از سایت خواهد بود. اگر آن ها بدانند که هر روز چیز جدیدی بری کشف کردن در سایت شما وجود دارد، بیشتر ترغیب می شوند که هر روز به سایت تان سر بزنند.

برگزاری آزمون و انتشار نتایج

اگر بخواهیم در مورد افزایش بازدید سایت صحبت کنیم، باید بگوییم کاربران نه تنها زمان خوبی برای شرکت در آزمون مورد نظر صرف می کنند، بلکه نتایج را از طریق شبکه های اجتماعی یا هر پلتفرم دیگری به اشتراک می گذارند و باعث می شوند بازدید سایت شما افزایش پیدا کند.

آزمون ها یکی از موثرترین ابزارهای تولید سرنخ می باشند که در آمیخته بازاریابی محتوایی خیلی کاربرد دارند. نرخ تبدیل آزمون ها و مسابقات پرسش و پاسخ بسیار بالاست و نه تنها می توانید از ایمیل های به دست آمده برای ایمیل مارکتینگ کمک بگیرید، بلکه اطلاعات خوبی از جواب های کاربران به دست می آید.

نوشتن در بسترهای رایگان نشر محتوا

نوشتن در بسترهای رایگان نشر محتوا

یکی از مناسب ترین کارهایی که می توانید انجام دهید این بوده که محتوایی را بنویسید و روی پلتفرم های رایگان انتشار محتوا نظیر ویرگول، مدیوم یا لینکدین منتشر کنید. این کار به شما کمک می کند تا بتوانید برای سایت خودتان بک لینک بسازید یا اینکه از کاربران بخواهید مطالب تکمیلی و جذاب تر را در سایت تان دنبال کنند.

افزایش ترافیک سایت

شما به عنوان ادمین وب سایت باید با راهکارهای مناسب هر روز بر آمار ورودی سایت، بیفزایید. همچنین باید تلاش کنید هر کاربر را به یک مشتری برای سایت تبدیل کنید. با رصد رفتار آنها و رفع نقایص سایت برای دائمی شدن بازدید هر کاربر بکوشید. بررسی صفحات پر بازدید و همچنین صفحات با بازدید کم و برنامه ریزی برای بهبود آنها نیز مؤثر خواهد بود.

 

از قابلیت پست مهمان کمک بگیرید

اگر این امکان را دارید که دیگران بتوانند برای شما مطلب بفرستند یا محتوای خود را روی سایت شما منتشر کنند، حتما از این ظرفیت کمک بگیرید. پست مهمان دو ویژگی خیلی خوب دارد؛ یکی اینکه شما می توانید بعضی از پست های تان را به صورت مهمان در بسترها و سایت های پرمخاطب منتشر کنید و دوم اینکه دیگران قادر هستند از سایت شما برای انتشار پست مهمان استفاده کنند.
این کار نه تنها باعث افزایش بازدید سایت می شود، بلکه میزان تعامل و مشارکت مخاطبان را هم بالاتر می برد. البته باید حواستان باشد که قوانین پست مهمان را به درستی رعایت کنید. در این صورت به خوبی می توانید از ظرفیت بک لینک برای بالابردن بازدید سایت خود کمک بگیرید.

انتشار محتوا در بسترهای ویدیویی

محتوای ویدیویی را باید مناسب ترین نوع محتوا برای تعامل با مخاطبان بدانیم. از این رو تلاش کنید بعضی از محتواهای خود را به صورت ویدیویی بسازید و برای بالابردن بازدید سایت آن ها را در پلتفرم های رایگانی چون آپارات، یوتیوب، تماشا و… منتشر کنید. اگر بتوانید حداقل هفته ای یک ویدیو منتشر کنید، ترافیک سایت تان افزایش خوبی خواهد داشت.

اضافه کردن دکمه به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

اضافه کردن دکمه به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی در کنار پست های بلاگ، صفحه محصولات، تصاویر و دیگر محتوای سایت به کاربران کمک می کند تا خیلی ساده بتوانند محتوای شما را همراه با لینک آن به اشتراک بگذارند. همین کار در افزایش بازدید سایت شما نقش مهمی دارد؛ زیرا دیگران هم روی آن لینک کلیک کرده و وارد سایت تان می شوند.

قدرت شبکه های اجتماعی را جدی بگیرید

یکی از مهمترین کارهایی که برای افزایش بازدید سایت می توانید انجام دهید استفاده از ظرفیت شبکه های اجتماعی و اپلیکیشن های پیام رسان می باشد. شما می توانید با در نظر گرفتن قوانین هر پلتفرم لینک سایت یا پست های خود را قرار دهید و از این طریق بازدید ارگانیک و رایگان بیشتری جذب کنید.
اگر فروشگاه اینترنتی داشته باشید هم می توانید با استفاده از بازاریابی محتوایی محصول خود را تبلیغ کرده و در نهایت با استفاده از لینک موردنظر مخاطبان را به سمت صفحه محصول و خرید آن سوق دهید.

شرکت در گروه ها و انجمن ها

حضور در گروه های و انجمن های تخصصی آنلاین هم روشی دیگر برای افزایش بازدید سایت می باشد. در این راه شما ضمن شرکت کردن در بحث های شکل گرفته، هر جایی که لازم باشد می توانید لینک محتوای سایت خود را ارسال کنید تا دیگران بتوانند از آن ها استفاده کنند.

ایمیل مارکتینگ، ابزاری جادویی

با استفاده از ایمیل مارکتینگ و قراردادن لینک در پیام های ارسالی می توانید ترافیک بیشتری را برای سایت و فروشگاه اینترنتی خود دریافت کنید. در حالی که بعضی از شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام در قراردادن لینک خیلی حساس می باشند، اما ایمیل مارکتینگ مناسب ترین کانال برای این کار می باشد.

بررسی روزانه وضعیت سرور و هاست

بررسی سایت از نظر آپ تایم up time (یعنی زمان بالا بودن سایت در ۲۴ ساعت شبانه روز) و کنترل هاست، همچنین پیگیری لازم در صورت بروز مشکلات در هاست نیز بر عهده‌ی یک ادمین سایت است.

به روزرسانی و بهبود مطالب قدیمی

احتمالا زمانی که مطالب قدیمی را منتشر کرده اید، الگوریتم های گوگل متفاوت بوده اند یا شما تجربه کمتری نسبت به تولید محتوا داشته اید. به روزرسانی و بهبود مطالب قدیمی مطابق با ترندهای روز و الگوریتم های گوگل روش دیگری بوده که به شما کمک می کند تا بتوانید میزان بازدید سایت تان را افزایش دهید.
برای این کار می توانید با اصلاحات جدید یا اضافه کردن بخش های جدید مطلب تان را دوباره منتشر کنید، یا می توانید از کلمات LSI مطلب خود را تازه سازی کنید یا می توانید مطلب قبلی را داده های جدید به روزرسانی کنید.

انتشار محتوای طولانی

یکی دیگر از روش هایی که باعث افزایش بازدید در گوگل می شود، تولید و انتشار محتوای طولانی و جامع بوده که مخاطبان درگیر آن می شوند و زمان زیادی را روی سایت شما صرف می کنند. درست بوده که شاید بعضی مخاطبان حوصله خواندن مطالب طولانی را نداشته باشند، اما اگر مطلب و محتوای شما مفید و گره گشا باشد، قطعا تا انتها با آن همراه خواهند شد.

محتوای خوشه ای اهمیت زیادی دارد

محتوای خوشه ای یا کلاستر نقش زیادی در افزایش بازدید سایت دارد. در این نوع محتوا شما یک کلمه کلیدی اصلی انتخاب کرده و محتوایی را پیرامون آن منتشر می کنید. بعد محتوای اصلی را به عنوان ستون درنظر گرفته و مرتبط با آن چند محتوای دیگر تولید می کنید.
در این راه نه تنها تعداد مطالب منتشر شده شما افزایش پیدا می کند، بلکه اطلاعات بیشتری در اختیار مخاطبان قرار می گیرد و از سوی دیگر به خوبی می توانید بین مطالب لینک سازی حرفه ای انجام دهید.

تازه سازی محتوا

تازه سازی محتوا یکی از روش های هک سئو بوده که خیلی ها برای افزایش بازدید سایت از آن استفاده می کنند. اصولا در این راه باید محتوای قدیمی و منقضی شده را از صفحات سایت خود حذف کنید و به جای آن بخش های جدید با محتوای مرتبط داشته باشید.
ساده ترین کار برای تازه سازی محتوای صفحه محصولات این بوده که از کاربران بخواهید نظرات یا نقد و بررسی های خود از محصولات را در بخش نظرات بنویسند. در این حالت گوگل نظردهی کاربران را یک کار مداوم و به عنوان محتوای جدید تشخیص می دهد. ضمن اینکه می توانید با انتشار دائمی و مستمر بازخورد کاربران و خریداران، محتوای صفحات خود را تازه نگه دارید.

معرفی سایت به موتورهای جستجو

یکی دیگر از گزینه هایی که برای افزایش بازدید سایت و سئو مفید خواهد بود، درخواست از موتورهای جستجو برای خزش و ایندکس کردن سایت شماست تا بتوانید در ورودی های مرتبط با سایت خود در گوگل رتبه بگیرید.

ایجاد بک لینک

بک لینک ها بخش مهم دیگری از سئو می باشند که قادر هستند در افزایش بازدید سایت شما نقشی مهم ایفا کنند. زمانی که یک سایت دیگر به سایت شما لینک می دهد، سیگنال هایی به گوگل می رسد که نشان از ارزشمند بودن سایت شما دارد و می گوید سایت شما با کلمات کلیدی که روی آن ها لینک شده مرتبط می باشد.
علاوه بر این بک لینک ها قادر هستند ترافیک زیادی را به سمت فروشگاه اینترنتی شما سرازیر کنند. کاربران با کلیک کردن روی لینک موردنظر به سایت و فروشگاه شما می رسند و احتمالا پایان این مسیر منجر به خرید می شود.

 

در این مطلب به روش های افزایش بازدید سایت و همینطور کارهایی که به عنوان یک ادمین سایت باید انجام دهید اشاره کردیم. نظر شما چیست؟ خوشحال می شویم باما همکراه شوید و تجربیات خود را با ما در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *